Hefty is a mid-sized hardcover spiral notebook with 80 sheets (160 pages) of 70GSMI Ivory ruled paper. Complies with Prop 65. 5.25″ L x 7″ W x 0.75″ H
SKU:Â FREEH-MXIMR
Item Number: WOF-HH18
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk(Divider)
3" X 5" Patriotic Soft Spiral Notebook
Price from: $1.39
Price from: $3.72
Hefty is a mid-sized hardcover spiral notebook with 80 sheets (160 pages) of 70GSMI Ivory ruled paper. Complies with Prop 65. 5.25″ L x 7″ W x 0.75″ H
| Quantity | 100+ | 250+ | 500+ | 1,000+ | 2,500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $4.45 | $4.18 | $4.03 | $3.88 | $3.72 |
Hefty is a mid-sized hardcover spiral notebook with 80 sheets (160 pages) of 70GSMI Ivory ruled paper. Complies with Prop 65. 5.25″ L x 7″ W x 0.75″ H
SKU:Â FREEH-MXIMR
Item Number: WOF-HH18
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk(Divider)
| Decoration method: No selection | Pad, Screen |
|---|---|
| Product dimensions: No selection | 5.25" L x 7" W x 0.75" H |
| Imprint area: No selection | 3" W x 5" H on front |
| Second imprint area: No selection | 3.5" W x 2.5" H on front |
| Made in: No selection | CN |
| Production time: No selection | 5 to 7 working days |
| Theme: No selection | |
| Color: No selection | Black, Navy Blue, White |
| Products ships from ZIP: No selection | 63114 |
| Color Group: No selection |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.